9 листопада 2018 р. в Палаці культури будівельників в рамках 82-го концертного сезону Миколаївської обласної філармонії відбувся концерт Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, якому в цьому році виповнюється 100 років! Художній керівник і головний диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка ВОЛОДИМИР СІРЕНКО. Солістка – заслужена артистка України НАТАЛІЯ НИКОЛАЇШИН (сопрано). Генеральний директор оркестру – Олександр Горностай. Концерт вела Оксана Дощинська.
В першому відділені концерту були виконані: Симфонічна поема «Мазепа» Ф.Ліста; Три українські народні пісні в обробці Б.Лятошинського; Сюїта з балету «Жар-птиця» І. Стравінського. В другому відділені концерту прозвучали: Три весільні пісні для сопрано і симфонічного оркестру М. Скорика та Симфонія № 2, тв. 50, Б. Лятошинського.
Треба зауважити, що всесвітньовідомий і найкращий симфонічний оркестр в Україні вперше виступив на Миколаївщині, яка є колискою античності та християнства. Приємно, що у надзвичайно щільному графіку роботи оркестру знайшовся час у Галини і Олександра Горностаїв та Наталії Николаїшин для знайомства з археологічною пам’яткою «Дикий Сад» та з експозицією археологічних артефактів острову Березань в краєзнавчому музеї – особиста подяка за організацію екскурсій археологу Роману Козленко та Валерію Чернявському. Щодо концерту, то миколаївці вперше почули таку якісну гру і вишуканий смак диригента та виконавців симфонічного оркестру за останні півстоліття. Мене приємно здивували – повний аншлаг, присутність молоді, тривалі аплодисменти стоячі, радість на обличчях та навіть сльози у жінок від такої чудової, досконалої та натхненної гри музикантів, відгук артистів – два твори на біс! Після концерту люди з просвітленими обличчями довгий час не могли відійти від зустрічі з таким Чудом! Музична молодь накинулася на Володимира Сіренко з єдиним бажанням доторкнутися до нього і він з радістю надавав автографи та фотографувався з ними. Подивиться відео воно все ж таки передає частину цього духовного свята, яким є класична Музика. На жаль початок другого відділення концерту з’їли сірі російські миші (вимкнули відеокамеру!), які сиділи поруч зі мною з відстороненими обличчями. Ну дуже смачним, мабуть, був «сир» у чарівному виконанні Наталії Николаїшин весільних українських пісень М. Скорика… Це вже не перший випадок знищення відео московітами 5-ї колони й тому екран відеокамери вдалося швидко пристукнути, як мишоловку, і відразу відкрити. Так, що можна побачити незіпсованим лише неперевершений фінал чудо-концерту, як свідоцтво любові до її величності Музики миколаївців, нащадків неперевершеного Орфея (Арістея Проконесського), який народився на нашій землі 2752 р. тому.